Vishay/BCcomponents MRS25000C1020FRP00
MRS25000C1020FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1020FRP00
Brief Description
RES 102 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1020FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1020FRP00
QUANTITY
MRS25000C1020FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1020FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1020FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1020FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1020FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1020FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1020FRP00
JUMPER-H1501TR/A2015A/H1501TR 6" datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
RESISTOR METAL FILM 1W 221 OHM datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A TO257 datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
15POS M WATER RES R/A .188 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
470UF 250V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf