Vishay/BCcomponents MRS25000C1054FRP00
MRS25000C1054FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1054FRP00
Brief Description
RES 1.05M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1054FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1054FRP00
QUANTITY
MRS25000C1054FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1054FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1054FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1054FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1054FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1054FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1054FRP00
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 8SOIC datasheet.pdf
CONN FFC VERT 30POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 16TQFN datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS 7.50MM NAT datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
2PRO AC RADIAL .15A datasheet.pdf
CAP CER 15PF 3KV CH 1808 datasheet.pdf
LASER DIODE 1310NM LC TOSA 4GBPS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
762 TB SOC RA PCB/D W/L datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf