Vishay/BCcomponents MRS25000C1103FCT00
MRS25000C1103FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1103FCT00
Brief Description
RES 110K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1103FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1103FCT00
QUANTITY
MRS25000C1103FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1103FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1103FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1103FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1103FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1103FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1103FCT00
SPACER MOUNT LED TRI-LEAD .380" datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 13-INP 16-DIP datasheet.pdf
IC FPGA 624 I/O 896FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf