Vishay/BCcomponents MRS25000C1130FRP00
MRS25000C1130FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1130FRP00
Brief Description
RES 113 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1130FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1130FRP00
QUANTITY
MRS25000C1130FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1130FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1130FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1130FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1130FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1130FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1130FRP00
CONN FERRULE UNINSUL 12AWG datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
SOFTWARE/SUPPORT CW PPC LINUX P datasheet.pdf
CONN COUPLR RCPT SMA-SMA SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SURFACE BELT 2X19" A CRS datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B PG29 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf