Vishay/BCcomponents MRS25000C1139FCT00
MRS25000C1139FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1139FCT00
Brief Description
RES 11.3 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1139FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1139FCT00
QUANTITY
MRS25000C1139FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1139FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1139FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)11.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1139FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1139FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1139FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1139FCT00
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 1206 datasheet.pdf
LED OPTML XIV WARM WHITE 700MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 105MM datasheet.pdf
5IN NOM RIGID HVY DTY CASTER:PU datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
EINLEGETEILAUFNAHME 3HE OBEN, FE datasheet.pdf
OSC MEMS 65.55MHZ CMOS SMD datasheet.pdf