Vishay/BCcomponents MRS25000C1153FCT00
MRS25000C1153FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1153FCT00
Brief Description
RES 115K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1153FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1153FCT00
QUANTITY
MRS25000C1153FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1153FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1153FCT00
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1153FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1153FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1153FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1153FCT00
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC AXIAL datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 51V 1.2 OHM 130C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
LABEL LPAX METERS PER SECOND datasheet.pdf
RES 1.29K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO204AL datasheet.pdf