Vishay/BCcomponents MRS25000C1210FRP00
MRS25000C1210FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1210FRP00
Brief Description
RES 121 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1210FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1210FRP00
QUANTITY
MRS25000C1210FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1210FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1210FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1210FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1210FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1210FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1210FRP00
REPLACEMENT BLADE (PA1115P) datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
3/4 INCH DUAL HST CL 100/12" PKG datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 16-TSSOP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf