Vishay/BCcomponents MRS25000C1271FC100
MRS25000C1271FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1271FC100
Brief Description
RES 1.27K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1271FC100.pdf
Availability of MRS25000C1271FC100
QUANTITY
MRS25000C1271FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1271FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1271FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1271FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1271FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1271FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1271FC100
IC FPGA 65 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS 2.54MM BLACK datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN CRIMP datasheet.pdf
SENSOR PROX 14CH 5M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
GDT 3000V -15%, +20% 5KA T/H datasheet.pdf
FUSE 1.25A 250/277V RADIAL datasheet.pdf