Vishay/BCcomponents MRS25000C1309FRP00
MRS25000C1309FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1309FRP00
Brief Description
RES 13 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1309FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1309FRP00
QUANTITY
MRS25000C1309FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1309FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1309FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1309FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1309FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1309FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1309FRP00
JUMPER-H9992TR/A3047N/H9992TR 8" datasheet.pdf
IC RCVR300-450MHZ UHF ASK 20SSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 32VAC 63VDC 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 1.27MM 60POS GOLD R/A datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XBD RYL BLUE 457NM 475MW SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 1205 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 30MA 60 OHM SMD datasheet.pdf