Vishay/BCcomponents MRS25000C1331FCT00
MRS25000C1331FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1331FCT00
Brief Description
RES 1.33K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1331FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1331FCT00
QUANTITY
MRS25000C1331FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1331FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1331FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1331FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1331FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1331FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1331FCT00
IC TRANSCEIVER 3-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 18A TO220AC datasheet.pdf
LCD MODULE 8X1 SILVER SUPERTWIST datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
BATT VRLA 6V 1.2AH datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf