Vishay/BCcomponents MRS25000C1332FRP00
MRS25000C1332FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1332FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 13.3K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1332FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1332FRP00
QUANTITY
MRS25000C1332FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1332FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1332FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1332FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1332FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1332FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1332FRP00
CONN HOUSING 11POS .100 W/LATCH datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 86POS .156 X .140 datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE R/A INSERT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A TO263-7 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ8 M32 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf