Vishay/BCcomponents MRS25000C1334FCT00
MRS25000C1334FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1334FCT00
Brief Description
RES 1.33M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1334FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1334FCT00
QUANTITY
MRS25000C1334FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1334FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1334FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.33M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1334FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1334FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1334FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1334FCT00
IDC CABLE - CSR20G/AE20G/CCE20G datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 150MW SOT523 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20SOIC datasheet.pdf
040 H/D-3 PLUG HSG ASSY 17P datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONN HSG 14POS .100 SINGLE VER D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 60POS THRUHL datasheet.pdf
Crystal 8.4672MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf