Vishay/BCcomponents MRS25000C1338FCT00
MRS25000C1338FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1338FCT00
Brief Description
RES 1.33 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1338FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1338FCT00
QUANTITY
MRS25000C1338FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1338FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1338FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1338FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1338FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1338FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1338FCT00
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 0.205 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 4MM 10-30VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf