Vishay/BCcomponents MRS25000C1379FCT00
MRS25000C1379FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1379FCT00
Brief Description
RES 13.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1379FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1379FCT00
QUANTITY
MRS25000C1379FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1379FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1379FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1379FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1379FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1379FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1379FCT00
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 100E 25.8KV datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 10-MSOP datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG F/NUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf