Vishay/BCcomponents MRS25000C1430FCT00
MRS25000C1430FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1430FCT00
Brief Description
RES 143 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1430FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1430FCT00
QUANTITY
MRS25000C1430FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1430FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1430FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1430FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1430FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1430FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1430FCT00
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
TAPE LO STATIC POLYIMIDE FILM 1" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM R/A OR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
WRSTSTRP JWL M DL MTL ONYX 12' A datasheet.pdf
DIN CONNECTOR 96 POS TH datasheet.pdf