Vishay/BCcomponents MRS25000C1509FC100
MRS25000C1509FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1509FC100
Brief Description
RES 15 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1509FC100.pdf
Availability of MRS25000C1509FC100
QUANTITY
MRS25000C1509FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1509FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1509FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1509FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1509FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1509FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1509FC100
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 220V datasheet.pdf
JUMPER FOR SAK 4 3POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
TRANS NPN 350V 4A DPAK datasheet.pdf
DFKF COMPENSATED CHOKE 4A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf