Vishay/BCcomponents MRS25000C1548FCT00
MRS25000C1548FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1548FCT00
Brief Description
RES 1.54 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1548FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1548FCT00
QUANTITY
MRS25000C1548FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1548FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1548FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.54
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1548FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1548FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1548FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1548FCT00
MOSFET N-CH 250V 38A TO-247AC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2MA 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
THERM NTC 22KOHM 5% 0805 SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 51 Position 0.020" (0.50mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
PMI CAP MINI DIM 11/16 YLW FROST datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 450MA 330 MOHM datasheet.pdf