Vishay/BCcomponents MRS25000C1580FC100
MRS25000C1580FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1580FC100
Brief Description
RES 158 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1580FC100.pdf
Availability of MRS25000C1580FC100
QUANTITY
MRS25000C1580FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1580FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1580FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1580FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1580FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1580FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1580FC100
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA EMD2 datasheet.pdf
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 50A 600VAC T-LAG CLASS J datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT 16POS TIN W/VOID datasheet.pdf
RES 909 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 330MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK SLEEVE datasheet.pdf
MC47 WELD SHIELD 901MM datasheet.pdf