Vishay/BCcomponents MRS25000C1658FC100
MRS25000C1658FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1658FC100
Brief Description
RES 1.65 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1658FC100.pdf
Availability of MRS25000C1658FC100
QUANTITY
MRS25000C1658FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1658FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1658FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.65
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1658FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1658FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1658FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1658FC100
IC CODE HOPPING DECODER 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 4-5 INPUT OR/NOR DUAL 20PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
EMITTER VISIBLE 660NM 50MA RAD datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/06/90 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
4.7UF 100V 6X11 105C RAD datasheet.pdf