Vishay/BCcomponents MRS25000C1659FC100
MRS25000C1659FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1659FC100
Brief Description
RES 16.5 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1659FC100.pdf
Availability of MRS25000C1659FC100
QUANTITY
MRS25000C1659FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1659FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1659FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)16.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1659FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1659FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1659FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1659FC100
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 250VAC X7R 2211 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP BLANK datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf