Vishay/BCcomponents MRS25000C1820FC100
MRS25000C1820FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1820FC100
Brief Description
RES 182 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1820FC100.pdf
Availability of MRS25000C1820FC100
QUANTITY
MRS25000C1820FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1820FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1820FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1820FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1820FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1820FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1820FC100
SWITCH ROTARY 15P-5POS OPEN FRM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 32VDC 0612 datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 17POS 2.54MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK/LINEAR SYNC 20WQFN datasheet.pdf
CAP CER 65PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 455MA 730 MOHM datasheet.pdf
GYRO/ACCELEROMETER 6AXIS 24QFN datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2ND-LEVEL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf