Vishay/BCcomponents MRS25000C1820FRP00
MRS25000C1820FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1820FRP00
Brief Description
RES 182 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1820FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1820FRP00
QUANTITY
MRS25000C1820FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1820FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1820FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1820FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1820FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1820FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1820FRP00
CAP CER 0.039UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
IC 1.5A PWR DIST SWITCH 8-MSOP datasheet.pdf
DIE TERMINYL 69066 2/0AWG datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 12V PQ12B4 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8 BK 10 6"PC datasheet.pdf
STRUT CLAMP FOR 2 CONDUIT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC 24QFN datasheet.pdf
SMT 8P8C LIGHT PIPE 4 PORT datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf