Vishay/BCcomponents MRS25000C1919FC100
MRS25000C1919FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1919FC100
Brief Description
RES 19.1 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1919FC100.pdf
Availability of MRS25000C1919FC100
QUANTITY
MRS25000C1919FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1919FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1919FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1919FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1919FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1919FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1919FC100
DIODE VARACTOR 16V CPH3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 1.25A datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/18/135 3.5 BK datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 910MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 9K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B PG36 datasheet.pdf
LED 5000K 80CRI LM561B datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf