Vishay/BCcomponents MRS25000C1969FCT00
MRS25000C1969FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1969FCT00
Brief Description
RES 19.6 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1969FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1969FCT00
QUANTITY
MRS25000C1969FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1969FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1969FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1969FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1969FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1969FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1969FCT00
CONN HEADER RT/A .100 3POS 15AU datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 24-28AWG SILVR datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
070 MLC W-W CAP HSG 11P datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 20W UFRM datasheet.pdf