Vishay/BCcomponents MRS25000C2108FRP00
MRS25000C2108FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2108FRP00
Brief Description
RES 2.1 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2108FRP00.pdf
Availability of MRS25000C2108FRP00
QUANTITY
MRS25000C2108FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2108FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2108FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2108FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2108FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2108FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C2108FRP00
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS .156 datasheet.pdf
DSUB 21WA4 F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MUX/SW ANLG LV CMOS SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf