Vishay/BCcomponents MRS25000C2200FRP00
MRS25000C2200FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2200FRP00
Brief Description
RES 220 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2200FRP00.pdf
Availability of MRS25000C2200FRP00
QUANTITY
MRS25000C2200FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2200FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2200FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2200FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2200FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2200FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C2200FRP00
RES SMD 232K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC LOAD SW 2CH CONST CURR 8SOP datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 310MSPS datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6KA DISC 13MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR 30C 6#12 24#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf