Vishay/BCcomponents MRS25000C2204FRP00
MRS25000C2204FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2204FRP00
Brief Description
RES 2.2M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2204FRP00.pdf
Availability of MRS25000C2204FRP00
QUANTITY
MRS25000C2204FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2204FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2204FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2204FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2204FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2204FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C2204FRP00
IC DRVR HISIDE 9A AUTO POWERSO10 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 5TSOP datasheet.pdf
TOOL GAP SETTING FOR 2CH 28MM CW datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C OLIVE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 340 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CABLE TIE 50LB. 6.5" datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SMD datasheet.pdf
MICRO 51C S 18" WHT FLOAT NI datasheet.pdf