Vishay/BCcomponents MRS25000C2404FRP00
MRS25000C2404FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2404FRP00
Brief Description
RES 2.4M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2404FRP00.pdf
Availability of MRS25000C2404FRP00
QUANTITY
MRS25000C2404FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2404FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2404FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2404FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2404FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2404FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C2404FRP00
CAP CER 1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL TOP 38KHZ datasheet.pdf
TAPE SKIVED FILM PTFE 12"X5YD datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 2A 120V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 6UDFN datasheet.pdf