Vishay/BCcomponents MRS25000C2432FCT00
MRS25000C2432FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2432FCT00
Brief Description
RES 24.3K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2432FCT00.pdf
Availability of MRS25000C2432FCT00
QUANTITY
MRS25000C2432FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2432FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2432FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2432FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2432FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2432FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C2432FCT00
JACK BANANA MINI PNL MT 10PC GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP datasheet.pdf
SLEEVING 1/2" NATURAL 500' datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HDM BACKPLANE OPEN END OPT datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC 6.7W WR datasheet.pdf