Vishay/BCcomponents MRS25000C2433FRP00
MRS25000C2433FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2433FRP00
Brief Description
RES 243K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2433FRP00.pdf
Availability of MRS25000C2433FRP00
QUANTITY
MRS25000C2433FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2433FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2433FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2433FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2433FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2433FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C2433FRP00
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A TDSON-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB10 M32 datasheet.pdf
ST-3ES1N8A8K02S datasheet.pdf
FUSE 3.15A 250V AXIAL datasheet.pdf