Vishay/BCcomponents MRS25000C2550FC100
MRS25000C2550FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2550FC100
Brief Description
RES 255 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2550FC100.pdf
Availability of MRS25000C2550FC100
QUANTITY
MRS25000C2550FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2550FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2550FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2550FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2550FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2550FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C2550FC100
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8065ART datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 45 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 1206 datasheet.pdf
A4 MQ 200W 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
GDT 140V 500A SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 1.27MM datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC SRAM 1MB 8NS 48BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf