Vishay/BCcomponents MRS25000C2673FRP00
MRS25000C2673FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2673FRP00
Brief Description
RES 267K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2673FRP00.pdf
Availability of MRS25000C2673FRP00
QUANTITY
MRS25000C2673FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2673FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2673FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2673FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2673FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2673FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C2673FRP00
ANTENNA 5DBI RUBBER DUCK RP-SMA datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET 8POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
PTC THERMISTOR A 60-A 40-A 10 datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 13"L X 17"W datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 6POS SKT datasheet.pdf
TIP SOLDERING LTALX 1.6MM A datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DRIVER datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf