Vishay/BCcomponents MRS25000C2678FC100
MRS25000C2678FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2678FC100
Brief Description
RES 2.67 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2678FC100.pdf
Availability of MRS25000C2678FC100
QUANTITY
MRS25000C2678FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2678FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2678FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.67
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2678FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2678FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2678FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C2678FC100
IC FLASH 2MBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
IC 3.3V HEX INV SCHM TRIG 14SOIC datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 10POS 35DEGREE 5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC DO218AB datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.45-2V 40A 80W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DO214AC datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf