Vishay/BCcomponents MRS25000C2708FRP00
MRS25000C2708FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2708FRP00
Brief Description
RES 2.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2708FRP00.pdf
Availability of MRS25000C2708FRP00
QUANTITY
MRS25000C2708FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2708FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2708FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2708FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2708FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2708FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C2708FRP00
RES SMD 240 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC AUDIO AMP datasheet.pdf
SENSOR SS HALL EFFECT RATIOMETRC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C032POS MS-3,0C1-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
M804 6C 4#23 2#16 SKT PLUG OM datasheet.pdf
TV 8C 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
SENSOR THRUBM 50MM DK ON NPN OUT datasheet.pdf