Vishay/BCcomponents MRS25000C3002FCT00
MRS25000C3002FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3002FCT00
Brief Description
RES 30K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3002FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3002FCT00
QUANTITY
MRS25000C3002FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3002FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3002FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3002FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3002FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3002FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3002FCT00
CABLE SPEAKER 2COND 16AWG 100' datasheet.pdf
FERRULE 1.0MM 6 1 = 1000PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LIION 12DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 6.3V X6S 0201 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf