Vishay/BCcomponents MRS25000C3169FC100
MRS25000C3169FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3169FC100
Brief Description
RES 31.6 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3169FC100.pdf
Availability of MRS25000C3169FC100
QUANTITY
MRS25000C3169FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3169FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3169FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3169FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3169FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3169FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C3169FC100
IC ADC 18BIT SAR W/BUFF 48LFCSP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
PAC-CTLX-RV12-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 60A TO247AC datasheet.pdf
REMOVABLE HARD DRIVE PKG datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 300W datasheet.pdf