Vishay/BCcomponents MRS25000C3169FCT00
MRS25000C3169FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3169FCT00
Brief Description
RES 31.6 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3169FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3169FCT00
QUANTITY
MRS25000C3169FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3169FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3169FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3169FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3169FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3169FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3169FCT00
RES SMD 270K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 16000UF 16V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SOCKET 2.54MM 20 PINS datasheet.pdf