Vishay/BCcomponents MRS25000C3241FCT00
MRS25000C3241FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3241FCT00
Brief Description
RES 3.24K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3241FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3241FCT00
QUANTITY
MRS25000C3241FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3241FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3241FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3241FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3241FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3241FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3241FCT00
CHASSIS ALUM UNPAINTED 8"LX10"W datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 5V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
24" 10 WIRE PLASTIC RCVR T CABLE datasheet.pdf