Vishay/BCcomponents MRS25000C3243FCT00
MRS25000C3243FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3243FCT00
Brief Description
RES 324K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3243FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3243FCT00
QUANTITY
MRS25000C3243FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3243FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3243FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3243FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3243FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3243FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3243FCT00
CAP CER 8200PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 2.03MM TRANS C-MT datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG GREEN CC 0.3" datasheet.pdf
RES 511 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN RA datasheet.pdf