Vishay/BCcomponents MRS25000C3308FRP00
MRS25000C3308FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3308FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3308FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3308FRP00
QUANTITY
MRS25000C3308FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3308FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3308FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3308FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3308FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3308FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3308FRP00
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
DISPLAY 5X7 0.27" 4CHAR RED datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 300VDC RADIAL datasheet.pdf
INPUT MODULE DC 35MA 4.5-30VDC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 2.1A 230 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf