Vishay/BCcomponents MRS25000C3309FCT00
MRS25000C3309FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3309FCT00
Brief Description
RES 33 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3309FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3309FCT00
QUANTITY
MRS25000C3309FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3309FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3309FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3309FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3309FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3309FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3309FCT00
IC D/A CONV 14BIT R-R 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 29POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
LCD GRAPHIC 128X64 WH LED TRANSM datasheet.pdf
RELAY SSR SPST SGL 0.2A 4-SOP datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf