Vishay/BCcomponents MRS25000C3321FRP00
MRS25000C3321FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3321FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.32K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3321FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3321FRP00
QUANTITY
MRS25000C3321FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3321FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3321FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3321FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3321FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3321FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3321FRP00
IC BUFFER HEX NON-INV 16SOIC datasheet.pdf
CONN SPADE 14-16 AWG #10 P-G datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB25 90DEG METAL datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 20% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
NEW GI CONN2.5 HDR ASMBLY 3P BLU datasheet.pdf
Thermal Pad TCF 4000 PXF 0.39" datasheet.pdf