Vishay/BCcomponents MRS25000C3329FRP00
MRS25000C3329FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3329FRP00
Brief Description
RES 33.2 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3329FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3329FRP00
QUANTITY
MRS25000C3329FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3329FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3329FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3329FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3329FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3329FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3329FRP00
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V datasheet.pdf
RESISTOR 1.0K OHM 1/4W .1% WW datasheet.pdf
CAP FOR LED 5MM WHITE datasheet.pdf
IGBT 600V 23A 100W D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Z5U 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
FILTER SAW 1.57542GHZ SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7S RADIAL datasheet.pdf