Vishay/BCcomponents MRS25000C3480FRP00
MRS25000C3480FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3480FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 348 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3480FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3480FRP00
QUANTITY
MRS25000C3480FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3480FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3480FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3480FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3480FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3480FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3480FRP00
CAP CER 1UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ARRAY 2200PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
6.2 MM PLC OPTOCOUPLER datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 60W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf