Vishay/BCcomponents MRS25000C3571FRP00
MRS25000C3571FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3571FRP00
Brief Description
RES 3.57K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3571FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3571FRP00
QUANTITY
MRS25000C3571FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3571FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3571FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3571FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3571FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3571FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3571FRP00
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .178M 23POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 31A TO-220AB datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
SURFACE BELT 3/4X18" S SFN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 482VC SMCJ datasheet.pdf
CONN RCPT SATA R/A 13POS SMD datasheet.pdf