Vishay/BCcomponents MRS25000C3650FRP00
MRS25000C3650FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3650FRP00
Brief Description
RES 365 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3650FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3650FRP00
QUANTITY
MRS25000C3650FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3650FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3650FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3650FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3650FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3650FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3650FRP00
RES 91K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 12POS 15AU datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC VIDEO MULTIPLEXER 2X1 24QFN datasheet.pdf
FIXED IND 1.1UH 10.2A 6.5 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 83A TO-263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf