Vishay/BCcomponents MRS25000C3659FCT00
MRS25000C3659FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3659FCT00
Brief Description
RES 36.5 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3659FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3659FCT00
QUANTITY
MRS25000C3659FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3659FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3659FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)36.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3659FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3659FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3659FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3659FCT00
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC MU2A1 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SARAM 64KBIT 35NS 84PGA datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 3PORT 324-FCBGA datasheet.pdf
IC 1BIT BIDIR V-LVL XLATR SOT563 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 20-HTSSOP datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf