Vishay/BCcomponents MRS25000C3830FCT00
MRS25000C3830FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3830FCT00
Brief Description
RES 383 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3830FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3830FCT00
QUANTITY
MRS25000C3830FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3830FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3830FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3830FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3830FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3830FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3830FCT00
IC CONFIG DEVICE 400KBIT 20PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X8R 0805 datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG BOOST 4.75V 3.8A datasheet.pdf