Vishay/BCcomponents MRS25000C3839FRP00
MRS25000C3839FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3839FRP00
Brief Description
RES 38.3 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3839FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3839FRP00
QUANTITY
MRS25000C3839FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3839FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3839FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3839FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3839FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3839FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3839FRP00
SWITCH LEVER SPDT 5A .093 QC datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 2.8A 150 MOHM TH datasheet.pdf
15P MTA100 CONN ASSY TAPE LF datasheet.pdf
IC PWM/SENSEFET SMPS 0.6A 8-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
MF+ HCS VERT HDR DR 10CKT V-0 datasheet.pdf
Connector Socket 80 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MICRO 21C P 8" WHT NI datasheet.pdf