Vishay/BCcomponents MRS25000C3908FCT00
MRS25000C3908FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3908FCT00
Brief Description
RES 3.9 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3908FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3908FCT00
QUANTITY
MRS25000C3908FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3908FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3908FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3908FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3908FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3908FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3908FCT00
FAN AXIAL 80X25MM CR0812MB-A70GL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 Y/G,YLW,YLW,GRN datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
GROMMET W/STR RELIEF NYLON BLACK datasheet.pdf
BLUNT TRIM KIT FOR 2 17X69 MATS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Z5U RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TIME DELAY 40A 3N/O 20A 1N/O datasheet.pdf